Łazienka

Jak tanim kosztem zrobić prysznic?

Nie ma wątpliwości, że prysznic to jedno z najważniejszych urządzeń w łazience. Jest to miejsce, gdzie rano rozpoczynamy dzień i wieczorem kończymy. Czasami jednak remont łazienki może wiązać się z wysokimi kosztami. W tym artykule przedstawimy kilka sposobów, jak można tanim kosztem zrobić prysznic w łazience.

Zacznij od projektu

Przed przystąpieniem do prac remontowych warto dobrze zaplanować całość. Wymarzony prysznic nie musi być drogi. Ważne, aby dostosować go do możliwości finansowych. Najtańszą opcją jest prysznic kabinowy. Jest on łatwy w montażu i zajmuje niewiele miejsca. Można go zamontować w kącie lub nawet w niszy.

Poszukaj okazji cenowych

Wiele sklepów regularnie organizuje wyprzedaże i promocje armatury łazienkowej. W sieci można znaleźć także ogłoszenia osób, które kupiły nową kabinę, ale ostatecznie zrezygnowały z jej montażu. To często dobra okazja, żeby kupić nową kabinę za ułamek jej ceny.

Zdecyduj się na standardowe wymiary

Pamiętaj, że im większy prysznic, tym droższy. Warto zdecydować się na standardowe wymiary. W Polsce najpopularniejszym rozmiarem jest 90×90 cm. Jeśli mamy mniejszą łazienkę, to warto pomyśleć o prysznicu o wymiarach 80×80 cm.

Wybierz dobrej jakości płytki

Podczas wyboru płytek na ściany i podłogę prysznica warto zwrócić uwagę na ich jakość. Dobrej jakości płytki są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Płytki o niższej jakości będą wymagać częstszego czyszczenia i będą mniej wytrzymałe.

Montaż prysznica – zrób to sam

Jeśli masz trochę doświadczenia w remontach, to zainstalowanie prysznica jest dość łatwe. Możesz zaoszczędzić na kosztach robocizny i zainstalować prysznic samodzielnie. W Internecie dostępne są liczne filmy instruktażowe, które pokazują, jak krok po kroku zainstalować prysznic.

Zdecyduj się na prosty model

Im prostszy model prysznica, tym mniej kosztuje. Zdecyduj się na prysznic bez dodatkowych funkcji i ozdób. Najważniejsze modele to przede wszystkim prysznice kabinowe, które są łatwe w montażu i zajmują niewiele miejsca. Najprostsze modele posiadają tylko drzwi i baterię natryskową. Można również zdecydować się na płytkie kwadratowe lub prostokątne, które są tańsze niż prysznice z bardziej skomplikowaną konstrukcją.

Zakupy w marketach budowlanych

Market budowlany to dobry wybór, jeśli chodzi o zakupy. W takim miejscu można kupić płytki, baterie i armatury w dobrej cenie. Marketi budowlane oferują również meble łazienkowe, lustra i inne elementy wyposażenia łazienki.

Skorzystaj z usług ekipy remontowej

Jeśli nie masz doświadczenia w remontach, to warto skorzystać z usług ekipy remontowej. Zazwyczaj w takiej usłudze wliczone są koszty montażu, dostawy i instalacji prysznica. Warto jednak pamiętać, że takie rozwiązanie będzie droższe niż samodzielny montaż prysznica.

Podsumowanie

Remont łazienki nie musi być drogi. Wystarczy dobrze zaplanować całość i zdecydować się na tańsze rozwiązania. Przy zakupie prysznica warto zwrócić uwagę na jego wielkość, jakość i prostotę. Najlepiej zdecydować się na prysznic kabinowy, który jest łatwy w montażu i zajmuje niewiele miejsca. Podczas wyboru płytek na ściany i podłogę warto zwrócić uwagę na ich jakość. Dobrej jakości płytki są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Warto również pamiętać, że samodzielny montaż prysznica pozwoli zaoszczędzić na kosztach robocizny. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia w remontach, to warto skorzystać z usług ekipy remontowej.

Zdjęcie: midascode / Pixabay

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *